UGO Funkční smoothies

Naše nové funkční smoothie vám pomohou splnit doporučené denní množství vlákniny.

 

Dostat na talíř dostatek zeleniny a dalších zdrojů vlákniny není vůbec snadné. Ještě větší problém vzniká, pokud se tak má stát každý den. Nicméně vy se již nemusíte bát, protože jsme to zařídili za vás. Nové funkční smoothies totiž obsahují 15g vlákniny a to je polovina doporučeného denního příjmu. 
 
A v čem je vlastně vláknina tak výjimečná?
 
Primárně snižuje riziko vzniku civilizačních onemocnění, jako je např. rakovina tlustého střeva. Má však i několik dalších významných benefitů:

 

VLÁKNINA PŘINÁŠÍ TYTO BENEFITY…

Udržuje zdravá střeva

Její dostatečný příjem zajišťuje pravidelné vyprazdňování, je prevencí proti zácpě či rozvoji rakoviny tlustého střeva. V tlustém střevě se stává mimo jiné potravou pro naše střevní bakterie a tím udržuje naši střevní mikroflóru zdravou a funkční. Vláknina je také prevencí hemoroidů a zamezuje vzniku zánětlivých střevních onemocnění až třeba i kolorektálního karcinomu. Váže na sebe molekuly vody, zvětšuje a změkčuje i objem stolice. Tím dochází k urychlení průchodu tráveniny zažívacím traktem a také se tím urychluje očistný proces, snižuje vstřebávání tuků a střevo je ve styku s toxickými látkami kratší dobu.

Je nezbytná pro silnou imunitu

Střevní mikrobiom, neboli kolonie bakterií se nachází v našem zažívání a jsou velmi důležitou součástí naší imunity. Pro jejich správné fungování potřebují zdravé prostředí. Mikrobiom je zásadně ovlivněn tím, co jíme. Vláknina střevní bakterie vyživuje, napomáhá jejich množení a udržování křehké rovnováhy střevní mikroflóry. Čím zdravější střeva, tím silnější imunita.

Reguluje hladinu krevního cukru

Rozpustná vláknina zpomaluje rychlost vstřebávání sacharidů a tak pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru. Když se cukr vstřebá příliš rychle, tak také rychle klesá. Pociťujeme pak únavu, ospalost, podráždění a další zdravotní komplikace. Dostatek vlákniny ve stravě je prevencí cukrovky 2. typu.

UGO Smoothie Zahradní směs 250 a 750ml

Napomáhá redukci tělesné hmotnosti

Vláknina zpomaluje rychlost trávení a hraje také důležitou roli při signalizaci pocitu sytosti. Jídla bohatá na vlákninu nás drží déle v sytosti a zpomalují trávení, čímž drží na uzdě také chutě na sladké. Když jsme dříve a déle sytí, sníme přirozeně menší porce.

Chrání zdraví vašeho srdce

Vláknina prospívá našemu kardiovaskulárnímu zdraví. Strava bohatá na vlákninu reguluje vstřebávání lipidů do organismu a naopak podporuje jejich vylučování. Tím chrání cévy před ukládáním LDL cholesterolu na stěnách, a snižuje tak riziko vzniku srdečního selhání a infarktu. Rozpustná vláknina má vlastně podobný efekt jako léky na snížení hladiny cholesterolu.

Podporuje zdravou pleť

Konzumace vlákniny může pomoci zbavit tělo kvasinek a plísní, které vedou k tvorbě akné. Ty se jinak vylučují právě kůží. Dostatek vlákniny podporuje zdravou a krásnou pleť. Také snižuje vstřebávání toxických a nežádoucích látek ze stravy. 

NOVINKA

Smoothie exotická směs

Představujeme vám nový ovocný nápoj z jablek, manga a banánu s přidanou vlákninou. Jedná se o praktickou svačinku pro rychlé dny. Nové funkční smoothie vás krásně zasytí a navíc dodá potřebné minerální látky, vitamín C a další antioxidanty. Nápoj uspokojí jak váš mlsný jazýček, tak podpoří imunitu a zdraví vašich střev.

DETAIL Produktu Smoothie Exoticka smes 504x504px 

NOVINKA

Smoothie lesní směs

Další novinkou je ovocný nápoj z jablek, borůvek a ostružin s přidanou vlákninou. Borůvky a ostružiny jsou plné důležitých antioxidantů, které chrání naše buňky před poškozením a stárnutím. V kombinaci s jablíčkem a s přidanou vlákninou se jedná o svačinku k nezaplacení. Bude vám chutnat a navíc podpoří činnost vašich střev. 

 DETAIL Produktu Smoothie Lesni smes 504x504px

NOVINKA

Smoothie zahradní směs

Poslední naší novinkou je ovocné smoothie z jablek, černého rybízu a meruněk s přidanou vlákninou. Rybíz je české superfood - tedy lokální potravina plná antioxidantů, které chrání naše buňky. Standardně je ale rybíz tak kyselý, že jej sníme většinou jen ve sladké buchtě nebo marmeládě s cukrem. Naše nové funkční smoothie má však tak vybalancovanou chuť, že do něj žádný přidaný cukr dávat nemusíme. Přirozeně sladkou chuť zajišťují jablíčka a meruňky, které jsou navíc zdrojem vlákniny a minerálních látek. Naše nové funkční smoothie ZAHRADNÍ SMĚS je tedy zdravé a výživné mlsání.

DETAIL Produktu Smoothie Zahradni smes 504x504px

 

    Šťávy, limonády a smoothies UGO

Další články na blogu

Odvážní Chřipkobijci

07/10/2022

UGO Freshbary a Salaterie uvádí spolehlivé parťáky do nepohody. Jmenují se Odvážní Chřipkobijci, mají pořádný říz, voní po ovoci a zimním koření. Ideální drinky do dnů, kdy venku na každém kroku řádí bacily. Připijte si na zdraví!

Novinka Quesadilla Quattro Formaggi

20/09/2022

Sýr! To je hlavní ingredience této mexické pochoutky. Už samotné slovo je odvozeno od španělského "queso" neboli "sýr".

 

UGO SALATERIE a FRESHBARY