Příběh dužinek

Příběh nových cirkulárních sušenek začíná tam, kde se čerstvé ovoce mění v UGO lahvičky se 100% šťávou.

Odšťavněná dužina nekončí ve zbytcích z výroby, ale opět se stává surovinou.

V Biopekárně Zemanka přidají bio ingredience a z dužiny upečou lahodné sušenky a krekry: Dužinky.

Řada představuje čtyři nové produkty – řepné, mrkvové, řepno-mrkvové krekry a jablečné sušenky, díky nimž se měsíčně zpracuje na 180 kg kvalitních zbytkových surovin, které by jinak končily v odpadu.

Návrh komunikace na podtácek 1

Dužinky jsou: 

 - BEZ palmového tuku

- BEZ bílého cukru a vajec

 - VEGAN

 - s obsahem DUŽINY bohaté na vlákninu

 - z ovoce od lokálních pěstitelů

- z ekologického zemědělství

  „Dužinky jsou prvním společným projektem UGO a Zemanky, ale už našim druhým projektem cirkulárního pečení. Mám obrovskou radost, že takovéto unikátní a inovativní projekty nyní v Česku vznikají a naše rodinná biopekárna je pomáhá tvořit,” říká o projektu Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka. 

 Na trh se tak dostávají nové Dužinky. Vznikají ze zbytků lisované mrkve, červené řepy a jablek, které UGO využívá pro výrobu balených čerstvých šťáv. Odšťavněná surovina putuje z UGO paskalizační linky do Biopekárny Zemanka, kde ji pekařky promění ve slané řepné, mrkvové a řepno-mrkvové krekry a ve sladké jablečné sušenky. Díky této synergii se měsíčně plánuje ušetřit na 180 kg kvalitních zbytkové suroviny, která by jinak neměla využití a skončila mezi odpadem.

 Takhle se mlsá zdravě a bez plýtvání.

UGO INFOGRAFIKA PNG 1

Dužinky, které jsou vhodné i pro vegany, objevíte už nyní na e-shopu Biopekárny Zemanka a ve vybraných UGO Freshbarech a Salateriích. V průběhu léta se začnou distribuovat i do vybraných sítí hypermarketů, drogerií a prodejen se zdravou výživou.  

„Zajímavost“

Víte, která zelenina v čerstvém stavu, použitá do Dužinek, vyhrála v průzkumu Biopekárny Zemanka v oblíbenosti?

Z 83% vyhrála mrkev. Asi to není žádné překvapení. Chroupat čerstvou řepu neuvidíte ani králíka. 😊

 Návrh komunikace na podtácek

 

Mrkvové krekry

Slané krekry s dužinou z mrkve. Nasládlou chuť mrkve v receptuře doladila bio sojová omáčka a další cirkulární křupání je na světě.

mrkev 

Řepa a mrkev krekry

Slané krekry, kde je ve stejném poměru dužina z mrkve a řepy. Receptura je doplněná o sezamové semínko obsahující bílkoviny, tuky omega 3 a omega 6. 

Obrázek2 

Řepa a krekry

Slané krekry z červené řepy. Aby byly krekry plné chuti a opravdu lahodily i mlsným jazýčkům zákazníků gurmánů, je recetura doplněná o bio sojovou omáčku a v „Dužinkách“ je přidaná i šťáva dodávající vypečeně růžovou „řepovou“ barvu.

 

 cervena repa

 Jablečné sušenky

Sladké sušenky, se skvělou jemnou jablečnou chutí s dotekem skořice.

Obrázek1

Dřeňovky řeka Zuz 11

 

PRODUKTY UGO

Další články na blogu

Z farmy do lahvičky

13/07/2022

Vybereme nejšťavnatější plody z polí a sadů vymačkáme do poslední kapky a čerstvou šťávu ošetříme paskalizací. Vysoký tlak zachová vitamíny a přirozenou chuť i vůni ovoce.

PRAVIDLA SOUTĚŽÍ

01/02/2021

ZÁKLADNÍ PARAMETRY SOUTĚŽE

Předmětem tohoto dokumentu je úplná a jasná úprava pravidel („Pravidla“) soutěže značky UGO („Soutěž“). Tato Pravidla jsou jediným dokumentem, který závazně upravuje pravidla Soutěže. Tato Pravidla mohou být pozměněna pouze formou písemných dodatků k tomuto dokumentu uveřejněných stejně jako tento dokument.

 

UGO SALATERIE a FRESHBARY