PŮL TALÍŘE ZELENINY DENNĚ

Snědli jste dnes něco zeleného? A kolik toho bylo? Schválně zkuste zalovit v paměti a poctivě sepište, co všechno jste spořádali. Jestli nejste s výsledkem spokojení, máme pro vás skvělou pomůcku, jak jednoduše sledovat svůj jídelníček – Zdravý talíř.

Zdravý talíř je napůl zelený a o barvu porcelánu vůbec nejde. Důležité je, co na něj v jakém poměru za celý den nandáte.

CO SI NA TALÍŘ NALOŽÍŠ…

Myšlenka Zdravého talíře vychází z americké iniciativy MyPlate a přináší hotovou revoluci v přístupu k jídlu. Jde vlastně jen o jeden obrázek, ale najdete na něm úplně všechno, co potřebujete vědět o vyváženém a moderním způsobu stravování. Jasně a přehledně, bez počítání kalorií nebo porcí.

Jednoduše si představte, že všechno jídlo, které za celý den sníte, leží pěkně pohromadě na jednom talíři. Podle metody Zdravého talíře by měla „zelenou“ půlku tvořit co nejbarevnější zelenina a ovoce – zeleniny má být o trochu víc než ovoce a brambory se nepočítají. Na čtvrtce talíře pak leží kvalitní sacharidy převážně z obilovin a na další čtvrtce jsou bílkoviny v podobě mléčných výrobků, masa, vajec nebo luštěnin. K tomu si dopřejte „mističku“ zdravých tuků z ořechů a ryb a velký džbán pramenité vody.

JÍDLO A ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Když už na vašem každodenním talíři leží ty správné ingredience, přidejte k nim ještě pořádnou porci dobré nálady, pohybu a spánku. I to jsou důležité elementy celkově zdravého a vyváženého životního stylu bez stresu. Vždyť nemusíte obědvat přesně ve dvanáct a večeřet v šest… Jezte, když máte hlad a možnost si pochutnat na kvalitním a čerstvě připraveném jídle. Vyhýbejte se polotovarům nebo konzervované stravě a nakupujte tam, kde znáte dodavatele nebo dokážete zjistit původ surovin. A co dělat, když nemáte čas posadit se ke stolu? Vezměte zdraví do svých rukou a půl talíře zeleniny si vypijte v podobě zeleného smoothie.

Seznam se s UGO Green Smoothies: https://ugo.cz/p/vezmete-zdravi-do-vlastnich-rukou-s-green-smoothies

Tip

Další články na blogu

Odvážní Chřipkobijci

07/10/2022

UGO Freshbary a Salaterie uvádí spolehlivé parťáky do nepohody. Jmenují se Odvážní Chřipkobijci, mají pořádný říz, voní po ovoci a zimním koření. Ideální drinky do dnů, kdy venku na každém kroku řádí bacily. Připijte si na zdraví!

Novinka Quesadilla Quattro Formaggi

20/09/2022

Sýr! To je hlavní ingredience této mexické pochoutky. Už samotné slovo je odvozeno od španělského "queso" neboli "sýr".

 

UGO SALATERIE a FRESHBARY